Datum: 20.2.2003Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

MOV: Organizovaný zločin výsledky neovlivňuje

LAUSANNE (Švýcarsko) - Organizovaný zločin nemá ve sportu žádný vliv. Tvrdí to funkcionáři Mezinárodního olympijského výboru (MOV), přestože stále ještě není definitivně uzavřen skandál kolem soutěže krasobruslařů v Salt Lake City. Podle generálního ředitele MOV Francoise Carrarda to vyplývá ze zprávy, kterou si výbor nechal vypracovat po zatčení Alimžana Tochtachunova, ruského podnikatele podezřelého z ovlivňování výsledků na olympijských hrách.

Zpráva, kterou olympijskému výboru předal německý ministr vnitra Otto Schily, podle Carrarda jasně prokazuje, že "nejsou ani náznaky toho, že by výsledky ovlivňovaly nějaké organizované skupiny" . Zjištění německých vyšetřovatelů se prý netýkají pouze olympijských her, platí o sportu obecně. MOV však bude situaci i nadále přísně sledovat.

Tochtachunov byl zatčen vloni v létě v Itálii. Americká justice ho podezřívá ze zmanipulování krasobruslařských soutěží sportovních dvojic a tanečních párů na olympiádě v Salt Lake City. V Itálii je přitom vyšetřován kvůli praní špinavých peněz ruské mafie a o jeho vydání do USA se stále jedná. Zajímají se o něho i francouzské úřady kvůli nelegálnímu obchodování se zbraněmi.

Zpět na seznam zpráv