Datum: 26.11.2002Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Případ Stevena Seagala se zamotává

Steven Seagal Případ hollywoodského akčního hrdiny Stevena Seagala se poněkud komplikuje. Výpověď Alexandera Proctora, muže, který byl obviněn ze zastrašování dvou novinářů informujících o případu údajného vydírání Seagala italskou mafií, totiž vše obrátila vzhůru nohama. Jak tvrdil FBI, novinářům nevyhrožoval na příkaz mafie ale údajně samotného Steavena Seagala. Uvedl to internetový magazín E!Entertainment.

Původně se mělo za to, že za vyhrožováním stojí Julio Nasso, bývalý partner Seagala, který se s hercem soudí kvůli odřeknutí natáčení čtyř filmů. Seagal na něj na oplátku podal žalobou, ve které Nassa označuje za člena mafiánské rodiny Gambinů a obviňuje jej z vydírání.

Devětapadesátiletý Proctor však tvrdí, že byl na vyhrožování najat jistým Anthony Pellicanem, na kterého se obrátil Seagal. Herec měl podle Proctora dva dobré důvody to udělat: Aby získal sympatie a aby očernil Julia Nassa.

"On chtěl, aby to vypadalo, jako že mu vyhrožují Italové," vyprávěl agentům FBI Proctor.

Původně prý měl zapálit auto reportérky L.A. Times Anitě Buschové, ale to se mu prý nelíbilo. Jak uvedl v místopřísežného prohlášení, místo toho zvolil postup jako v legendárním snímku Kmotr a nechal reportérce na sedadle v autě mrtvou rybu, růži, kulku a vzkaz "Přestaň". Proctor, který již strávil nějaký čas ve vězení kvůli loupeži a narkotikům, měl svojí prací splatit dluh ve výši 14 tisíc dolarů u Pellicana.

Seagalův právník Martin R. Pollner označil Proctorovu výpověď za "žvásty pocházející z úst slizkého kriminálníka pokoušejícího se vyhnout vězení". "Nepodložené svědectví někoho, kdo je uvězněn, je čirá fikce a snaha odvést pozornost od sebe a skutečného pachatele," řekl právník. Pollner dodal, že Seagal Pellicana najal, ale už dávno a v nesouvisející soukromé záležitosti. Dnes již podle právníka nejsou v žádném kontaktu.

Nasso byl uvězněn v červnu kvůli federálnímu zločinu vydírání. Přiznal se a byl propuštěn na kauci 1,5 miliónů dolarů. Poté přišly epizody se zastrašováním novinářů, kteří na případu pracovali. Nasso nyní čeká na rozsudek. Proctorovi, který je stále ve vazbě, hrozí trest až 20 let vězení. A Seagal? Ten nyní běduje nad mizernými tržbami svého posledního filmu Half Past Dead. V případu bude předvolán jako svědek.

Zpět na seznam zpráv