Datum: 19.5.2003Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor: ko luk

Mobilů třetí generace chce italská mafie využít při volbách

Neuvěřitelné využití pro mobily třetí generace, které jejich výrobce zřejmě ani nenapadlo, našly vynalézavé mafiánské organizace v Itálii. Rozhodly se, že jeden z nejoblíbenějších přístrojů posledních let by jim mohl posloužit pro korekci výsledků voleb.

Podstata jejich myšlenky je následující: voliči slíbíte 50 eur za to, že při volbách dá svůj hlas vašemu kandidátovi. Pak ho pošlete za plentu, odkud vám prostřednictvím chytrého telefonu pošle záběr, který dokazuje, že volil podle instrukcí. Potom ho odměníte slíbenou částkou.

Italské úřady však tento ďábelský plán odhalily a slíbily, že ho zmaří ještě před regionálními volbami, které se budou konat 25. května. Povahu chystaných opatření však neprozradily.

Mafiánské organizace v Itálii se již tradičně snaží ovlivňovat výsledky voleb, aby jim pak byli kandidáti, kteří se s jejich pomocí dostanou na vytoužená místa, zavázáni.

Známý je případ takto řízených voleb z poválečného období, kdy členové mafie obdarovali chudé voliče levou botou a slíbili, že pravou dostanou, když budou volit podle instrukcí.

Zpět na seznam zpráv