Datum: 17.5.2003Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Falkon Capital může opět vydělat na ruském dluhu

Podezřelá společnost Falkon Capital, jejíž představitele stát vyšetřoval kvůli napojení na východní mafie, má šanci opět vydělat na vymáhání zbývající části ruského dluhu. Tentokrát je ve hře půl miliardy dolarů, tedy téměř patnáct miliard korun. Píše to Mladá fronta Dnes.

Falkonu prodala ještě Zemanova vláda stomiliardovou pohledávku u Ruské federace, a to i přes varování tajných služeb. Firma nyní podle deníku poslala na ministerstvo financí svoji další nabídku, o které bude rozhodovat kabinet. Máme o tu pohledávku zájem, potvrdil ředitel Falkonu Jozef Čimbora.

Cokoli bližšího o transakci odmítl prozradit, mlčí i ministerstvo financí. Je to celé v režimu důvěrné, takže nelze nic zveřejňovat. Mohu říct jen to, že se přihlásilo víc firem, řekl listu náměstek ministra Ladislav Zelinka.

Šance Falkonu jsou podle MfD poměrně velké. Společnost nabídla bezkonkurenčně nejvyšší částku, kterou by byla ochotna státu za odkoupení pohledávky zaplatit. Je to kolem 35 procent, cituje úředníka obeznámeného s nabídkou firmy.

O transakci už jednala před pár týdny vláda, protože to však bylo na uzavřeném zasedání, dodnes o tom nijak neinformovala, píše MfD. Neoficiální informace z ministerstva financí přitom podle deníku nasvědčují tomu, že Falkon ve vládě získá podporu. Že má Falkon šanci, dosvědčuje i výrok financí Bohuslava Sobotky, který bez bližších podrobností říká: Doporučíme pro stát nejvýhodnější nabídku, dodává MfD.

Zpět na seznam zpráv