Datum: 2.8.2003Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Policie vyšetřuje podezření z vydírání ve fotbale

Policie vyšetřuje případ podezření z toho, že ve fotbalovém zákulisí vládne brutální vydírání a zastrašování. Podle sobotní Mladé fronty Dnes (MfD) právník Julius Kramarič a manažer Ondřej Chovanec policii sdělili, že na ně vlivný fotbalový agent Pavel Paska poslal členy ruské mafie kvůli vyřazení z výnosných přestupových transakcí.

"Útvar pro odhalování organizovaného zločinu případ prošetřuje," řekla listu Andrea Filipová z policejního prezidia. MfD s odvoláním na Kramariče uvádí, že se incident odehrál v ruském Rostově, kde byl právník dojednávat přestup brněnského hráče Libora Doška.

Paska podle MfD označil celou kauzu za výmysl a hodlá se bránit žalobami. "Všechno vám poví právník," sdělil listu. K případu se nechtěl vyjádřit ani Paskův advokát František Gebauer. "Pokud nás osloví policie, podnikneme všechny kroky, abychom to uvedli na pravou míru," prohlásil.

Aférou se zabývali funkcionáři fotbalového svazu a nakonec nechali věc na policii. "Nemám názor na to, komu věřit. Je to drsná branže a Rusko je země neomezených možností," cituje MfD místopředsedu svazu Jaroslava Macka.

Policie by měla do konce léta vědět, zda Kramaričova verze platí, nebo zda si ji vymyslel, aby Pasku vyřadil ze hry on. "To co se stalo v Rostově, překračuje rámec všeho. Proto chceme, aby se to vyšetřilo, byť to hází špatné světlo na celý fotbal," trvá podle deníku na svém Kramarič.

Zpět na seznam zpráv