Datum: 25.7.2003Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Deníky Bohemia: Policie dopadla důležitého drogového dealera

Detektivové dopadli ve Starých Splavech na Českolipsku jednoho z nejnebezpečnějších drogových dealerů. Podle nich měl významné styky s holandskými mafiány. Rukama mu prošlo více než 91.000 tablet extáze a téměř deset kilogramů marihuany. Čistý zisk odhadují odborníci na tři miliony korun, napsaly dnešní Deníky Bohemia.

Zásahová jednotka ho zatkla ve chvíli, kdy šel se svou přítelkyní do místní restaurace. Díky rychlému zásahu neměl šanci na útěk, píše list.

Po čtyřiatřicetiletém muži pátrala skupina zkušených detektivů téměř deset měsíců. "Jeho dopadení nebylo jednoduché, jednalo se totiž i opravdu velkou rybu, o takzvanou špičku drogového ledovce," řekl deníku jeden z členů protidrogové centrály.

K dopadení dealera přispěla úzká spolupráce národní drogové centrály s holandskými specialisty na boj proti drogám. V minulých týdnech zatkli významné výrobce a dodavatele extáze a při vyšetřování zjistili vazbu právě na české dealery. "Ta spolupráce je pro nás důležitá, právě Holandsko je totiž jednou ze zemí, odkud k nám proudí největší množství drog," řekl deníku šéf národní protidrogové centrály Jiří Komorous.

Dealerovi hrozí až 15 let let vězení. Podle Komorouse si zaslouží nejvyšší trest. Jde o organizátora, který navíc páchal trestnou činnost na území více států, vysvětlil.

Zpět na seznam zpráv