Datum: 1.3.2001Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Italská policie vyšetřuje mafiána, desítky firem zapečetěny

CATANIA - Italské úřady v souvislosti s vyšetřováním bohatého sicilského podnikatele zapečetily na Sicílii desítky firem. Celková hodnota uzavřených podniků, v nichž pracuje přes dva tisíce lidí, se blíží čtvrt miliardě dolarů.

Případ se točí kolem Sebastiana Scuta, majitele řetězce supermarketů a dalších podniků v dopravě, zásilkové službě a zemědělství ve východní části Sicílie. Scuto je považován za jednoho z hlavních italských podnikatelů v potravinářství. Podle vyšetřovatelů dostal podniky pod svou kontrolu s pomocí mafie, která v této části ostrova operuje.

Scuto, kterému je 59 let, je nyní hospitalizován v nemocnici ve městě Catania, kde ho čeká operace srdce. Je pod přísným policejním dohledem a po propuštění z kliniky půjde do vězení. Ve vyšetřovací vazbě skončili rovněž někteří Scutovi společníci, jeden z nich zastával v minulosti i úřad starosty. Zapečetěné firmy hodlá prokurátor z Catanie opět otevřít, až se podaří jmenovat jejich nové vedení, které bude mít důvěru státních orgánů.

Zpět na seznam zpráv