Datum: 13.2.2004Zdroj: www.idnes.czAutor:

Soud potrestal kupčení pro šéfy podsvětí

Chebský soud potrestal tři vietnamské kuplíře vězením od dvou do tří let. Šéfům německé i vietnamské mafie vozili sotva zletilé dívky. Pro utajení je nabízeli jako "brambory". Čtvrtého Vietnamce soud obvinění zprostil. Neprokázalo se, že by se barman na kupčení podílel.

Na práci servírky posílal do Dely na základě Vietnamcovy žádosti mladé dívky chebský úřad práce. Odmítnout úřadem uloženou práci znamená být vyloučen z evidence a přijít o podporu v nezaměstnanosti.

"Nastoupila jsem původně do Dely jako servírka, postupně jsem ale začala poskytovat sexuální služby, někdy až šesti Vietnamcům za den," uvedla do protokolu dívka z Chebu, která tehdy ještě ani nebyla plnoletá.

Vietnamci byli dosud bezúhonní

Právě proto, že některým dívkám ještě nebylo osmnáct, padl trest nejen za kuplířství, ale i za ohrožování mravní výchovy mládeže.

Obžalovaní, kteří jsou od loňského března ve vazbě, si ponechali lhůtu na odvolání. Soud však konstatoval, že tresty jsou velmi mírné s ohledem na dosavadní trestní bezúhonnost obžalovaných.

Bývalého barmana jednoho z chebských podniků Le Van Ngoce soudce osvobodil. Protože se u něj obvinění neprokázala, mohl už loni v listopadu opustit vazbu, aby se postaral o svou českou manželku a děti.

Le Van Ngoc vyslechl osvobozující verdikt s úlevou. Po skončení soudu se v jednací síni radostně objímal s manželkou.

Policii pomohly odposlechy

"Mám tu pro vás jednu úplně novou s panenstvím," lákal v jednom ze svých telefonátů šéf gangu Thang Dang The zákazníka do vietnamských nevěstinců Dela a Brooklyn v Chebu.

Právě na Dangův mobilní telefon se zvláštní policejní jednotka napojila. Několik týdnů sledovala a nahrávala jeho rozhovory se spolupachateli a zákazníky. Překlady hovorů četl u soudu žalobce.

Vietnamským prostitutkám říkali kuplíři ve svém slangu partyzánky nebo brambory, české dívky prodávali jako sladké brambory. V Brooklynu ve Wolkerově a v Dele v Cechovní ulici se prodávaly i nevěstky z Ukrajiny.

Za každou půlhodinovou soulož jim šéf vyplácel 500 korun. Zákazníci platili za hodinu 2800 a za půl hodiny 1800 korun. Dang The zajišťoval telefonem i hromadné dodávky prezervativů.

Zpět na seznam zpráv