Datum: 17.5.2001Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Italská policie zatkla jednoho z šéfů neapolské camorry

NEAPOL - Italská policie zatkla u Neapole jednoho z nejhledanějších mafiánských bosů Angela Nuvolettu odsouzeného v roce 1997 k doživotnímu vězení za vraždu novináře, který psal o organizovaném zločinu. Podle vyšetřovatelů byl Nuvoletta hlavní spojkou mezi neapolskou camorrou a sicilskou mafií, což jsou dvě konkurenční zločinecké organizace.

Policisté zadrželi Nuvolettu, který je na útěku od roku 1995, na předměstí Neapole ve středu v noci. Podle italské agentury AGI byl Nuvoletta číslem pět na seznamu 30 nejvíce hledaných zločinců v Itálii.

Nuvelotta je obviňován z toho, že v roce 1985 dal příkaz k vraždě reportéra neapolského deníku Il Mattino Giancarla Sianiho. Za tento čin byl v roce 1997 v nepřítomnosti odsouzen k doživotnímu vězení. Proces proti němu, založený zčásti na svědectví člena sicilské mafie, zastavil loni na podzim italský vrchní soud.

Šedesátiletý Angello Nuvoletta je jedním ze tří bratří, které vyšetřovatelé považovali za nejvyšší šéfy neapolské camorry. Před několika lety zemřel jeden z bratrů na rakovinu jater, zatímco druhý byl zastřelen v meziklanovém boji o získání kontroly nad výnosnými aktivitami jako je například obchodování se zbraněmi a narkotiky, pašování cigaret, vydírání majitelů místních obchodů, prostituce a tajné sázení.

Zpět na seznam zpráv