Datum: 3.5.2001Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

Zbitý Vietnamec se stal obětí přepadení

LIBEREC - Zbitý pětatřicetiletý Vietnamec, který je od 1. května v péči lékařů na traumatologii liberecké nemocnice, se stal podle regionálního deníku Liberecký den obětí přepadení. Trhovce pachatelé přepadli a zbili v jeho prodejním stánku v Hrádku nad Nisou, uvádí dnes list.

Vietnamec podle něj leží v nemocnici na běžném třílůžkovém pokoji bez mimořádných bezpečnostních opatření. Na hlavě má několik tržných ran. Tržiště, kde obchodoval, podle deníku vyklidili i ostatní vietnamští prodejci.

"Nějací lidé si ke mně přišli koupit cigarety. Když jsem se otočil, zbili mě. Dostal jsem moc ran do hlavy. Pak mi ještě ukradli všechny cigarety i moji dodávku," řekl Libereckému dni cizinec. List naznačuje, že důvodem přepadení bylo vymáhání výpalného ze strany ruské mafie.

Případ, na který uvalila policie přísné embargo, obestírají nejasnosti a spekulace. Dobře informovaný zdroj z liberecké nemocnice ČTK v úterý řekl, že muž byl mučený, svázaný do kozelce a měl bodné a sečné rány od mačety po celém těle. Policie to ale odmítla potvrdit i vyvrátit. "Vyšetřovatel nedovalil uvolnit jedinou informaci," řekla ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková

Zpět na seznam zpráv