Datum: 4.3.2002Zdroj: www.idnes.czAutor:

Gang s miliony eur střelba nezastavila

Hollywoodské přepadení, při němž zmizely miliony eur, zažila Paříž. Celkem patnáct lupičů, zřejmě členů mafie, se podílelo na výbuchu, krádeži, přestřelce a honičce s policií. Ze sejfu, kam se gangsteři dostali pomocí nálože, zmizely vaky se šesti miliony eur. Po přestřelce, při které zranili policistu, zloději utekli. Loupež vyšetřuje francouzská brigáda pro potlačení zločinu.

Cestu do trezoru poblíž Montmartru, historické části Paříže, otevřela čtyřem maskovaným lupičům výbušnina.

Po odpálení nálože vznikla ve zdi pancéřovaného suterénu doručovací společnosti dostatečně velká díra, kterou mohli zloději protáhnout vaky s penězi.

Peníze pak vhodili do dvou dodávek. V každém z ukradených vaků bylo milion eur. "Vypadá to, že lupiči byli členy organizovaného gangu," řekl policejní mluvčí.

Policie přijela na místo zločinu za svítání v okamžiku, kdy se zloději chystali utéci. Na přepadení upozornili policii zaměstnanci doručovací společnosti.

Při následném střetu, během něhož si lupiči prostříleli cestu z obklíčení, byl lehce zraněn jeden policista. Kulka ho zasáhla do neprůstřelné vesty. Důstojník skončil v blízké nemocnici. Při přestřelce bylo zasaženo i mnoho aut na ulici.

Následovala automobilová honička ulicemi Paříže, při níž dokázali lupiči setřást policejní hlídky. Při složitém úniku jednu chvíli závodili i s vlakem.

"Zloději byli profesionálové, připravení na cokoli. Přesně věděli, kam dát výbušniny a měli dokonale zajištěnu únikovou cestu," podotkl policejní mluvčí.

Zpět na seznam zpráv