Datum: 27.8.2002Zdroj: www.ceskenoviny.czAutor:

O aféře v krasobruslení bude jednat Mezinárodní olympijský výbor

LAUSANNE (Švýcarsko) - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) se bude poprvé od červencového zatčení ruského podnikatele Alimžana Tochtachunova zabývat údajným ovlivňováním výsledků krasobruslařských soutěží na olympijských hrách v Salt Lake City.

Olympijský výbor bude na svém zasedání v Lausanne projednávat, zda již organizovaný zločin pronikl do sportu. "Ještě závažnější problém než zaujaté rozhodování rozhodčích je čistota samotného sportu," řekl v rozhovoru pro deník USA Today předseda MOV Jacques Rogge. "Všichni ale vědí, že nemůžeme rozhodnout, kde je pravda, protože nemáme k dispozici dostatek informací," dodal.

Tochtachunov měl na olympijských hrách zařídit vítězství ruské sportovní dvojice Jelena Běrežná, Anton Sicharulidze výměnou za zlato francouzského tanečního páru Marina Anissinová, Gwendal Peizerat.

V Lausanne tato aféra pravděpodobně zastíní i původní hlavní bod jednání - další kolo výběru pořadatele zimních olympijských her v roce 2010. Ve středu MOV oznámí zúžený seznam finálových kandidátských měst, z nichž bude do konce roku vybrán hostitel. Mezi největší favority podle mínění odborníků patří kanadský Vancouver, rakouský Salcburk a švýcarský Bern.

Zpět na seznam zpráv