Datum: 19.7.2002Zdroj: www.flashnews.czAutor:

Podezřelé z vraždy usvědčuje Audi zastřeleného Němce

PRAHA - "Stříbrného audi v Petrské ulici v Praze 1, u níž postávali tři muži, si všimla v pátek hodinku po půlnoci hlídka městské policie. Prověřila přes operační středisko, zda se opravdu jedná o hledaný vůz, a pustila se do akce. Skutečně se jednalo o vozidlo, na nějž policejní prezidium vyhlásilo mimořádné opatření, neboť bylo odcizeno při závažné trestné činnosti. Chtěli jsme vyčkat příjezdu státní policie, ale hrozilo, že muži nasednou a zmizí. Protože přišlo i varování, že osádka vozu může být ozbrojena, nasadili si městští policisté neprůstřelné vesty a muže zadrželi," sdělila mluvčí pražských strážníků Radka Waitová.

Skupina nakonec byla čtyřčlenná

Několik minut předtím se k trojčlenné skupince přidal ještě další muž, který na místo přijel v mazdě. Když strážníci akci spustili, pokusil se ujet, ale zabránila mu v tom právě přijíždějící hlídka státní policie. Čtveřice moldavských mladíků se podle Waitové nakonec zadržení nebránila a v poutech byla dopravena na služebnu do Benediktské ulice. Šéf policie Prahy 1 Jiří Sellner potvrdil, že byli předáni jihočeské policii. "Zadrželi jsme je do té doby, než si pro ně přijeli," uvedl Sellner. Vyrozuměni byli i detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, neboť způsob vraždy německého turisty nápadně připomíná praktiky profesionálních zabijáků, jejichž služeb ruskojazyčné mafie v ČR využívají.

Poslední stopa

Podle informací Práva se však nejedná o osoby, které by figurovaly v policejní databázi osob, spojených s mafiemi ze zemí bývalého SSSR. "Zadržení jsou sice podezřelí z vraždy, nicméně jihočeská kriminálka musí nyní zjistit, zda to byl skutečně někdo z nich, kdo smrtící střely do těla osmnáctiletého Němce vypálil, či zda se k ukradenému vozidlu jen dostali přes nějakého překupníka nebo zda měli pouze za úkol ukradenou audi někam dopravit," řekl policista obeznámený s případem. Klícha ale odmítl další postup policistů jakkoliv komentovat. "Vyjádříme se, až se pohneme dál," řekl pouze. Policisté zatím zjistili, že mladík přicestoval do ČR v neděli přes hraniční přechod Strážný na Prachaticku. "Poslední stopa k němu končí ve 20.45 hodin téhož dne, kdy hovořil mobilem se svým přítelem. Od té doby o sobě nedal žádnou zprávu," uvedl policejní zdroj.

Bavorský starosta

Letos už jde o druhý případ, kdy se německý občan stal na našem území obětí loupežné vraždy. V červnu policie nalezla u Chebu tělo zavražděného starosty německého Röckingenu Erika Kundera a zatkla pachatele, kteří ho nejprve okradli o peníze a auto a potom zabili.

Zpět na seznam zpráv